Świat fantasy

Świat fantasy

Wiele osób uważa, że fantastyka to gatunek, przez który coraz więcej osób zamyka się w sobie i unika ludzi. Zarzucają też fantastyce fakt, że uwstecznia ludzi powodując ich zdziecinnienie i niedostrzeganie normalnego życia. Czy te zarzuty mają podstawy? Czy rzeczywiście świat fantastyczny zamienił się w ślepy zaułek zamiast być zwykłą odskocznią od rzeczywistości? Do tej pory świat fantasy był przez większość postrzegany jako prosta odskocznia od szarej rzeczywistości, pozwalająca na zapomnienie o problemach i troskach. Dla wielu jest to prosty sposób ucieczki od problemów i odpoczynku po ciężkim dniu pracy.

Jednak widać coraz więcej osób, które zatraciły granicę między rzeczywistością a fantastyką. Osoby takie alienują się od społeczeństwa i żyją własnym życiem, we własnym wyimaginowanym świecie. Takim osobom pomóc może jedynie psycholog , najbliższa rodzina i przyjaciele. Niestety dosyć ciężko jest pomóc takim osobom. Potrzebują oni cały czas wsparcia i pomocy z rozwiązaniem problemów ze świata rzeczywistego. Możliwe jest, że wtedy przestaną się chować całkowicie w świecie fantasy. Na szczęście dla wielu osób fantastyka to dalej po prostu dobry sposób na spędzenie wolnej chwili i odpoczynku.

Ważne jest, żeby nie zapominać o tym, gdzie znajduje się granica, po przekroczeniu której nie mamy już odwrotu. Świat fantastyczny posiada bardzo ruchomą granicę. Wszystko jest zależne od człowieka, który do niego ucieka. Jeśli ktoś ma bardzo słabą psychikę i świat realny go przytłacza, bardzo możliwe jest, że w fantastyce znajdzie swój drugi, lepszy dom i nie będzie chciał z niego zrezygnować. Jeśli więc czujemy, że mamy problemy z ogarnięciem rzeczywistości, musimy uważać, żeby nie zatracić się całkowicie w imaginowanym świecie fantastyki i cały czas starać się rozwiązać nasze rzeczywiste problemy.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 8 (ostatnio: 19.02.2019 05:17:46)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 13.12.2017 21:45:07)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz