Mikrodermabrazja Bydgoszcz

Mikrodermabrazja Bydgoszcz

Laseroterapia, zwana potocznie „laserem”, jest jednym z zabiegów fizjoterapii. Jest to metoda, podczas której wytwarzane w specjalnym aparacie promienie laserowe, są kierowane bezpośrednio na skórę pacjenta. Zabieg ten jest w pełni wypróbowany oraz bezbolesny, a jego długość jest precyzyjnie zaplanowana oraz trwa najdłużej do 20 minut.

Wskazaniem do zastosowania zabiegu laseroterapii są takie przypadki jak:

– różnorakie problemy dermatologiczne,

– blizny pooperacyjne,

– przeszczepy skóry,

– choroby zwyrodnieniowe stawów,

– ostroga piętowa,

– tak zwany „łokieć tenisisty”,

– stopa cukrzycowa,

– różnego rodzaju choroby naczyń żylnych.

Promienie lasera wspomagają też leczenie bólu na przykład w takich przypadkach jak bóle po urazach narządu ruchu, takie jak skręcenia, zwichnięcia czy złamania. W zależności od tego, jak silny jest ból, dopasowuje się gatunek oraz siłę promieniowania, czas oraz ilość zabiegów, i również sposób naświetlania.

Na czym polega dobroczynne działanie zabiegu laseroterapii?

Oddziaływanie zabiegów laserowych na Klienta odbywa się na trzech płaszczyznach: przeciwbólowa, przeciwzapalna oraz biostymulująca. Uśmierzenie bólu następuje dzięki zwiększonemu wydzielaniu endorfin, hormonów uśmierzających objawy. Zlikwidowanie stanów zapalnych w organizmie oraz obrzęków następuje dzięki rozszerzeniu naczyń krwionośnych oraz przyspieszeniu mikrokrążenia. Za to działanie biostymulujące polega na wpływaniu zabiegu na szybszą odbudowę komórek oraz na wytwarzanie włókien kolagenowych.

Naturalnie, równie w przypadku każdego innego zabiegu, tak oraz w tym przypadku występują przeciwwskazania do jego stosowania. Zabiegu tego nie wolno przeprowadzać:

– u niemowląt,

– kobietom w trakcie ciąży,

– w czasie wysokiej gorączki,

– w przypadku chorób nowotworowych

– oraz u osób ze skłonnością do krwawień.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 17 (ostatnio: 13.09.2019 10:33:43)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 28.09.2016 20:38:34)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz