Limonka Kaffir

Limonka Kaffir

Limonka Kaffir – co to jest ?

Przedstawiajączjawisko limonki kaffir trzeba ruszyć od tego, że można ją spotkać pod rozmaitymi nazwami – papeda, dzika limonka, tajska limonka. Lecz bez względu na to, jak się ją nazwie zawsze należy do rodziny cytrusowych – jestniezwykle cytrusowa i wonna.

Listowie limonki typu kaffir są mocnym pierwiastkiem dań w jedzeniu tajskim. Limonka kaffir jest niezwykle aromatyczna i bardzo ożywcza, tymczasem kaffir liście są z zewnątrz: ciemnozielone i błyszczące a w środku: szorstkie i blade. Wystarczyłagodnie potrzeć liść, aby wyczuć wyrazisty aromat. Rześkie liście limonki kaffir podtrzymują swoją świeżość trzymane w lodówce przez przynajmniej 2 tygodnie – dostępne i nie mniej popularne są również suszone liście limonki.

Co można przyrządzić i gdzie dodać liście kaffiru?

Warto wzmiankować, że wonne liście kafiru są zbyt twarde, aby spożywać je w naturalnej formie – w większości wypadków dodaje się je w ostatniej fazie gotowania. Wiele tajskich przepisów wręcz wymaga tego, by skorzystać z tej części limonki kaffir. Wiele ciekawych przepisów można znaleźć na blogu kulinarnym.

Co można wykonać i gdzie dołączyć liście kaffiru?

Możemy zrobić: różnorodne zupy np. Tom Yum, mącone potrawy pieczone, sałatki na podstawie curry, gulasze i buliony, pasty.W wielu potrawach stosuje się je na normie analogicznej do zastosowania naszych swojskich liści laurowych. Jest dozwolone dania przyrządzać z ich wkładem poprzez wrzucanie liści łącznie bądź pociętych na mniejsze kawałeczki. garnka całe lub pocięte na mniejsze kawałki. Fascynującym impulsem jest również zrolowanie i posiekanie.Jeśli ktoś lubi korzystać z chińskiej metody smażenia na trwale rozgrzanym oleju tzw. stir fry – też będzie mógł twardo zagospodarować w niej kaffir liście.

Gdzie można nabyć kaffir?

Jeszcze do niedawna zakupienie liści kaffir w naszym kraju niemalże graniczyło z cudem, całe szczęście poprzez możliwości sieci internetowej obecnie każdy zdoła to zrobić w dobrzeurządzonym sklepie online komfortowo siedząc w ulubionym fotelu. Przykładem takiego miejsca jest choćby pastry.com.pl – sklep internetowy.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 7 (ostatnio: 03.05.2019 01:08:39)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 03.01.2018 15:52:10)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz